مهدی یراحی
صفحات مجازی خواننده

دانلود آهنگ های مهدی یراحی

  • 40 آهنگ

مهدی یراحی متولد ۲۳ آبان ۱۳۶۰ در اهواز، خواننده و آهنگساز است.دوره آموزش تئوری موسیقی را تحت نظر استاد علی کسرائی گذراند و از مادر و پدر خود به عنوان اولین حامیناش در موزیک نام برد.

از تلاوت قرآن تا خوانندگی

مهدی علاقه اش به آهنگسازی از زمانی شکل گرفت که حدود 13سالش بود که ضمن شرکت در مسابقات تلاوت قرآن، نا خودآگاه مجذوب موسیقی درونی آیه ها و آهنگ چینش کلمات شد.

نواختن ساز تجربی تا مهاجرت به تهران

سازهای گیتار و پیانو را کاملا تجربی یادگرفت و در نوازنده گی آنها مسلط شد و در سال ۱۳۷۹ وقتی تنها ۱۹ ساله بود از اهواز به تهران مهاجرت کرد.

اولین آلبوم تا گرفتن مجوز

مهدی یراحی با آمدنش به تهران اولین آلبوم خود را ساخت که مورد تایید وزرات ارشاد اسلامی قرار نگرفت.مهدی یراحی در سال 1390 اولین مجوز آلبوم خود را با عنوان منو رها کن گرفت.

از شب شیشه ای تا ماه عسل

مهدی در سال ۱۳۸۶ که تنها ۲۶ سال داشت با خواندن تیتراژ پایانی برنامه «شب شیشه ای» با اجرای رضا رشیدپور که در شبکه تهران پخش می شد، معرفی شد و سه سال بعد با «هوای تو» که تیتراژ پایانی برنامه ماه عسل ،احسان علیخانی بود به شهرت رسید.

انتقاد، ممنوعیت، دستگیری

۱۱ بهمن ۱۳۹۸ به دلیل صحبت های انتقادای که در کنسرت خود داشت ممنوع الکار شد،به دلیل جمله ی : چرا هنرمند نمیتواند از صاحبان قدرت انتقاد کند!

مهدی یراحی در اسفند سال 1402 به همراه ترانه علیدوستی، اصغر فرهادی، کیهان کلهر و ۵۳ چهره دیگر توسط دادستان عمومی تهران، ممنوع المعامله شد و در شهریور سال 1402 با خواندن آهنگ روسریتو بردار، به دستور دادستانی تهران بزرگ ،دستگیر شد. مهدی یراحی قبل از دستگیری ،در سال 1401 سه آهنگ اعتراضی هم ساخت که نام آن ها قفس بس،سرود زن،سرود زندگی بود.

خواننده

مشاهده بیشتر
دانلود آهنگ , دانلود آهنگ جدید , دانلود اهنگ , دانلود اهنگ جدید ,دانلود ریمیکس , ریمیکس , ریمیکس جدید
کانال تلگرامصفحه اینستاگرام